काठमाडौँ – तेह्रौं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग)मा मण्डेकाजी श्रेष्ठले नेपाललाई पहिलो स्वर्ण पदक दिलाएका छन् । सोमबार सातदोबाटोस्थित कभर्ड हलमा भएको करातेको व्यक्तिगत पुरुष काता प्रदर्शनमा श्रेष्ठले पहिलो स्वर्ण पदक दिलाएका हुन् ।

सेमीफाइनलमा पाकिस्तानका नेमतुल्लाहलाई हराएर फाइनलमा पुगेका उनले स्वर्ण पदकको स्पर्धामा पनि पाकिस्तानी खेलाडीलाई नै पराजित गरे ।फाइनलमा मण्डेले २५.७२ अंक ल्याए भने पाकिस्तानका खेलाडी नाइमातुल्लाहले २४.५२ अंक मात्र ल्याए।


ADVERTISEMENT


 # #


पुरुष टिम कातामा पनि मण्डेकाजीको स्वर्ण

पुरुष टिम कातामा पनि मण्डेकाजीले स्वर्ण पदक जितेका छन् । स्वर्ण पदकका लागि नेपाली पुरुष काताले श्रीलङ्कालाई पराजित गर्यो । मण्डेकाजीसँगै महसुस मानन्धर र प्रवीण महर्जनले नेपाललाई स्वर्ण दिलाए ।

नेपाली टोलीले २५.५४ अङ्कक ल्याउँदा श्रीलङ्काले २५.२८ अङ्क हात पार्यो । पुरुष कातामा पाएको स्वर्णसँगै तेह्रौं सागमा नेपालको स्वर्णको संख्या छ पुगेको छ। यस्तै कमल श्रेष्ठले नेपाललाई अर्को स्वर्ण पदक दिलाएका छन् ।

प्रतिकृया

प्रतिकृया