काठमाडौँ– प्रमुख विपक्षी दल नेकपा नेकपा एमालेले आगामी असोज २ गते हुने प्रदेश नम्बर २ का १३६ मध्ये ११० स्थानीय तहका उम्मेदवारको नाम सार्वजनिक गरेको छ। मंगलवार पार्टी केन्द्रीय कार्यालय धुम्बाराहीमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै एमालेले
११० स्थानीय तहमा आफ्ना प्रमुख र उपप्रमुखका उम्मेदार घोषणा गरेको हो। अब एमालेले धनुषाका जनकपुर उपमहानगरपालिका सहित बाँकी स्थानीय तहका उम्मेदवार आजै रातिसम्म तय गर्ने भएको छ।
धनुषा जिल्लाका १८ र अरु विभिन्न जिल्लाको बाँकी उम्मेदवारहरु क्रमशः सार्वजनिक गरिने जनाइएको छ ।
यी हुन् प्रदेश नं. २ का एमाले उम्मेदवारहरु
१. महोत्तरी
बर्दिवास नगरपालिका भंगाहा नगरपालिका
प्रमुख – सुरेशबहादुर राउत, उपप्रमुख – कमला वाइवा तामाङ प्रमुख – अरुणकुमार सिंह, उपप्रमुख – अनिता यादव
लोहारपट्टी नगरपालिका मटिहानी नगरपालिका
प्रमुख – बदरुल हक कवारी, उपप्रमुख – शोभा झा प्रमुख – मुजिम राइन, उपप्रमुख – गुलावदेवी मण्डल
जलेश्वर नगरपालिका गौशाला नगरपालिका
प्रमुख – माधव मण्डल, उपप्रमुख – रागिनी चौधरी प्रमुख – पदमप्रसाद उपाध्याय, उपप्रमुख – शान्तिदेवी सिंह दनुवार
रामगोपालपुर नगरपालिका औरही नगरपालिका
प्रमुख – रामदुलार साह, उपप्रमुख – रञ्जु पटेल प्रमुख – मोहन महतो, उपप्रमुख – सुमित्रादेवी यादव
बलवा नगरपालिका मण्डासिसवा कटैवा नगरपालिका
प्रमुख – मन्सुर कवारी, उपप्रमुख – लालोदेवी मण्डल प्रमुख – राजकिशोर साह, उपप्रमुख – चन्दुदेवी मण्डल
पिपरा गाउँपालिका महोत्तरी गाउँपालिका
अध्यक्ष – विक्रम चौधरी, उपाध्यक्ष – रेखादेवी साह अध्यक्ष – जितेन्द्र पासवान, उपाध्यक्ष – गोलसन खातुन
–
सोनमा गाउँपालिका सम्सी गाउँपालिका
अध्यक्ष – रामदुलार यादव, उपाध्यक्ष – राजादेवी साह अध्यक्ष – मिनाक्षीकुमारी साह, उपाध्यक्ष – शेष इद्रिस
एकडारा गाउँपालिका
अध्यक्ष – इलियास अन्सारी, उपाध्यक्ष – ममतादेवी मण्डल
२. सर्लाही
मंलगवा नगरपालिका इश्वरपुर नगरपालिका
प्रमुख – देवेन्द्र राय यादव, उपप्रमुख – कसिरा खातुन प्रमुख – मनोज देवकोटा, उपप्रमुख – एकावती चौधरी
लालबन्दी नगरपालिका हरिपुर नगरपालिका
प्रमुख – मानबहादुर खडका, उपप्रमुख – शान्ति लामा प्रमुख – जमरुद्दीन मन्सुर, उपप्रमुख – रेणुका काफ्ले
बरहथवा नगरपालिका हरिऔन नगरपालिका
प्रमुख – कल्पना कटुवाल, उपप्रमुख – विष्णुकान्त महतो प्रमुख – गणेश प्रसाई, उपप्रमुख – रेणुका पौडेल
वागमती नगरपालिका कविलासी नगरपालिका
प्रमुख – विष्णु पुलामी, उपप्रमुख – विभा नेपाल प्रमुख – फगुनी मण्डल, उपप्रमुख – गीतादेवी साह
हरिपुर्वा नगरपालिका बलरा नगरपालिका
प्रमुख – जयप्रकाश यादव, उपप्रमुख – वन्दना साह प्रमुख – उमेश सिंह, उपप्रमुख – सुनितादेवी सहनी
बसबरिया गाउँपालिका विष्णु गाउँपालिका
अध्यक्ष – रुदल सहनी, अध्यक्ष – मुनिल हजारी,
कौडेना गाउँपालिका चक्रघट्टा गाउँपालिका
अध्यक्ष – लालबाबु साह सोनार, अध्यक्ष – उपेन्द्र यादव, उपाध्यक्ष – धनवतीदेवी पासवान
चन्द्रनगर गाउँपालिका
अध्यक्ष – लछेन्दर बिन मुखिया,
(ब्रम्हपुरी, पर्सा, गोडैता, रामनगर र धकोल गाउँपालिकाको निर्णय गर्न बाँकी ।)
३. सप्तरी
सप्तकोशी नगरपालिका कञ्चनरुप नगरपालिका
प्रमुख – उत्तमकुमार गौतम, उपप्रमुख – आशा चौधरी प्रमुख – बसन्त मिश्र, उपप्रमुख – आस्रादेवी चौधरी
बोदेवसाइन नगरपालिका हनुमाननगर कंकालनी नगरपालिका
प्रमुख – कमाल मोहमद, उपप्रमुख – तारादेवी झा प्रमुख – सोभितलाल यादव, उपप्रमुख – अरुणा पैकरा
राजविराज नगरपालिका शम्भुनाथ नगरपालिका
प्रमुख – सुखराम यादव, उपप्रमुख – ममता चौधरी प्रमुख – जितेन्द्रप्रसाद गुप्ता, उपप्रमुख – शोभाकुमारी चौधरी
डाक्नेश्वरी नगरपालिका खडक नगरपालिका
प्रमुख – रामलखन मुखिया, उपप्रमुख – मिन्टु चौधरी प्रमुख – सत्रुघनप्रसाद साह, उपप्रमुख – राधा पासवान
सुरुङ्गा नगरपालिका तिरहुत गाउँपालिका
प्रमुख – रामनारायण चौधरी, उपप्रमुख – सविता साह अध्यक्ष – गफुर मियाँ, उपाध्यक्ष – अम्बिकाकुमारी यादव
महादेवा गाउँपालिका रुपनी गाउँपालिका
अध्यक्ष – राजाराम यादव, उपाध्यक्ष – हिरादेवी शर्मा अध्यक्ष – ……….., उपाध्यक्ष – सञ्जुकुमारी चौधरी
विष्णुपुर गाउँपालिका तिलाठी कोइलाडी गाउँपालिका
अध्यक्ष – अशोककुमार यादव, उपाध्यक्ष – सोनितादेवी राम अध्यक्ष – जागेश्वर झा, उपाध्यक्ष – रञ्जुदेवी मण्डल
छिन्नमस्ता गाउँपालिका बेल्ही चपेना गाउँपालिका
अध्यक्ष – जयप्रकाश ठाकुर, उपाध्यक्ष – अञ्जुदेवी यादव अध्यक्ष – ओमप्रकाश मण्डल, उपाध्यक्ष – आशादेवी यादव
अग्निसाइर कृष्णासवरण गाउँपालिका बलान त्रिहुल गाउँपालिका
अध्यक्ष – बद्रीनारायण चौधरी, उपाध्यक्ष – सैलेन्द्रीदेवी लेखी अध्यक्ष – अशोककुमार यादव, उपाध्यक्षः …
४. पर्सा
बीरगन्ज महानगरपालिका पोखरिया नगरपालिका
प्रमुख – बसरुद्दीन अन्सारी, उपप्रमुख – सोफिया आचार्य प्रमुख – बृजेश चौहान, उपप्रमुख – मीना देवी
बहुदरामाई नगरपालिका पर्सागढी नगरपालिका
प्रमुख – प्रमोदप्रसाद कुशवाहा, उपप्रमुख – … प्रमुख – …, उपप्रमुख – …
ठोरी गाउँपालिका जिराभवानी गाउँपालिका
अध्यक्ष – लालबहादुर श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष – गोकुलकुमारी रेग्मी अध्यक्ष – रामप्रित महतो थारु, उपाध्यक्ष – उषादेवी थरुनी
धोबनी गाउँपालिका छिपहरमाइ गाउँपालिका
अध्यक्ष – इस्लाम मियाँ तेली, उपाध्यक्ष – रामकलीदेवी कुर्मीन अध्यक्ष – रन्जित गुप्ता, उपाध्यक्ष – आशादेवी यादव
जगरनाथपुर गाउँपालिका पटेर्बा सुगौली गाउँपालिका
अध्यक्ष – वासुदेव राम, उपाध्यक्ष – रवनी पाण्डे अध्यक्ष – हरिनारायण चौधरी, उपाध्यक्ष – सञ्जु चौधरी
सखुवा प्रसौनी गाउँपालिका पकाहा मैनपुर गाउँपालिका
अध्यक्ष – निरराज गिरी, उपाध्यक्ष – केदारकुमारी विक अध्यक्ष – मदन पासवान, उपाध्यक्ष – प्रमिलादेवी दास
कालिका गाउँपालिका बिन्दवासनी गाउँपालिका
अध्यक्ष – कृष्णमोहन तिवारी, उपाध्यक्ष – …. अध्यक्ष – गौरीशंकर साह, उपाध्यक्ष – रेणु चौरसिया
५. बारा
कलैया उपहानगरपालिका जितपुर–सिमरा उपमहानगरपालिका
प्रमुख – विनोद साह, उपप्रमुख – प्रतिमा यादव प्रमुख – कृष्ण पौडेल, उपप्रमुख – सरस्वती चौधरी
सिम्रौनगढ नगरपालिका कोल्हवी नगरपालिका
प्रमुख – गगनदेव कुशवाहा, उपप्रमुख – राजकुमारी यादव प्रमुख – भरतबहादुर भण्डारी, उपप्रमुख – सुनैना चौधरी
निजगढ नगरपालिका महागढीमाई नगरपालिका
प्रमुख – यमबहादुर खडका, उपप्रमुख – लीला खनाल प्रमुख – महानन्द यादव, उपप्रमुख – मिराकुमारी जैसवाल
पचरौता नगरपालिका आदर्श कोटवा गाउँपालिका
प्रमुख – लोकनाथ राय यादव, उपप्रमुख – नजमा खातुन अध्यक्ष – लालबाबु यादव, उपाध्यक्ष – उषादेवी कुशवाहा
करैयामाई गाउँपालिका देवताल गाउँपालिका
अध्यक्ष – मोतिलाल चौधरी, उपाध्यक्ष – सूर्यवती राम अध्यक्ष – विजय पाण्डे, उपाध्यक्ष – रिनाकुमारी राम
परवानीपुर गाउँपालिका प्रसौनी गाउँपालिका
अध्यक्ष – रामक्षेत्री पटेल, उपाध्यक्ष – सुगन्धीदेवी अध्यक्ष – प्रमोद गुप्ता, उपाध्यक्ष – सावित्री देवी
फेटा गाउँपालिका वारागढी गाउँपालिका
अध्यक्ष – गुलाम अन्सारी, उपाध्यक्ष – सावित्री गिरी अध्यक्ष – सीताराम चौधरी, उपाध्यक्ष – धनमाया चौधरी
विश्रामपुर गाउँपालिका सुवर्ण गाउँपालिका
अध्यक्ष – धर्मदेव यादव, उपाध्यक्ष – राजमती यादव अध्यक्ष – सत्यपाल यादव, उपाध्यक्ष – सयोदा खातुन
६. सिरहा
लहान नगरपालिका गोलबजार नगरपालिका
प्रमुख – मुन्नी साह, उपप्रमुख – सरियार चौधरी प्रमुख – श्याम श्रेष्ठ, उपप्रमुख – …
मिर्चैया नगरपालिका सिरहा नगरपालिका
प्रमुख – प्रदीप महासेठ, उपप्रमुख – शोभा साह प्रमुख – डा. नवीन यादव, उपप्रमुख – डा नविता यादव
कर्जन्हा नगरपालिका सुखीपुर नगरपालिका
प्रमुख – रामदयाल महतो, उपप्रमुख – अन्जु राय प्रमुख – रामअवतार यादव, उपप्रमुख – रेणुदेवी साह
कल्याणपुर नगरपालिका धनगढी नगरपालिका
प्रमुख – रामपुकार साह, उपप्रमुख – चन्द्रकलादेवी यादव प्रमुख – ….., उपप्रमुख – ….
–
सखुवा नन्कारकट्टी गाउँपालिका वरियारपट्टी गाउँपालिका
अध्यक्ष – केदार यादव, उपाध्यक्ष – अमला यादव अध्यक्ष – राम स्वगारथ यादव, उपाध्यक्ष – देवशरणदेवी यादव
नवराजपुर गाउँपालिका लक्ष्मीपुर पतारी गाउँपालिका
अध्यक्ष – सुरेन्द्र यादव, उपाध्यक्ष – संगीतादेवी यादव अध्यक्ष – देवनारायण साह, उपाध्यक्ष – गीता चौधरी
अर्नमा गाउँपालिका विष्णुपुर गाउँपालिका
अध्यक्ष – चन्देश्वर मण्डल, उपाध्यक्ष – रामकुमारी महतो अध्यक्ष – सत्यनारायण यादव, उपाध्यक्ष – ममताकुमारी सिंह
नरहा गाउँपालिका औरही गाउँपालिका
अध्यक्ष – रामशरण यादव, उपाध्यक्ष – गुलावदेवी चौधरी अध्यक्ष – सुवर्ण यादव, उपाध्यक्ष – आशादेवी यादव
भगवानपुर गाउँपालिका
अध्यक्ष – उग्रनारायण यादव, उपाध्यक्ष – विन्दादेवी यादव
७. रौतहट
गौर नगरपालिका राजदेवी नगरपालिका
प्रमुख – शम्भु साह, उपप्रमुख – इन्दुकुमारी झा प्रमुख – भिखारी यादव, उपप्रमुख – रुबीकुमारी महतो
माधवनारायण नगरपालिका गढीमाई नगरपालिका
प्रमुख – रामनरेश यादव, उपप्रमुख – पुनम साह प्रमुख – हरिनारायण यादव, उपप्रमुख – गजला साहिन
गरुडा नगरपालिका
प्रमुख – मोहम्मद कलिम उल्लाह, उपप्रमुख – पानपतिकुमारी सहनी
–बृन्दावन नगरपालिका
प्रमुख – विनोदप्रसाद कुर्मी, उपप्रमुख – पार्वतीदेवी सहनी
-चन्द्रपुर नगरपालिका
प्रमुख – बाबुराम दाहाल, उपप्रमुख – रामरति चौधरी
-गुजरा नगरपालिका
प्रमुख – रामेश्वरीदेवी चौधरी, उपप्रमुख – इन्द्रिस सिद्धिकी
-कटहरिया नगरपालिका
प्रमुख – योगेन्द्र साह, उपप्रमुख – सयलकुमारी देवी यादव
-देवाहीगोनाही नगरपालिका
प्रमुख – धमेन्द्रप्रसाद पटेल, उपप्रमुख – सिकिलिया देवी यादव
-फतुवा विजयपुर नगरपालिका
प्रमुख – बुधाई खाँ पैठान, उपप्रमुख – पवित्रा कार्की
-मौलापुर नगरपालिका
प्रमुख – गगनदेव साह, उपप्रमुख – सुनितादेवी यादव
-बौधीमाई नगरपालिका
प्रमुख – प्रदीप यादव, उपप्रमुख – इन्दु मिश्र
-राजपुर नगरपालिका
प्रमुख – साह मोहम्मद, उपप्रमुख – लक्ष्मीदेवी साह
-इसनाथ नगरपालिका
प्रमुख – सदरे आलम, उपप्रमुख – प्रभावतीदेवी साह
-परोहा नगरपालिका
प्रमुख – ताराचन्द्रप्रसाद सिन्हा, उपप्रमुख – लुसरत जहाँ
-दुर्गाभगवती गाउँपालिका
अध्यक्ष – वीरेन्द्र साह, उपाध्यक्ष – प्रमिलादेवी यादव
-यमुनामाई गाउँपालिका
अध्यक्ष – मक्सुद आलम, उपाध्यक्ष – किरणदेवी साह