प्रहरीको गोली लागेर एक जनाको मृत्यु भएपछि इलाका प्रहरी कार्यालय अनारमनीका प्रमुख डीएसपी राजकुमार सिलवाललाई जिल्ला तानेपछि उनको स्थानमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापाका डीएसपी जितेन्द्र बस्नेतलाई विर्तामोडमा खटाइएको छ ।झापाको बिर्तामोडमा भएको गोलीकाण्डमा मृत्यु भएका प्रदर्शनकारी पक्षका अर्जुनधारा–११ का नरेश थापाको परिवारलाई सरकारले राहत स्वरुप १० लाख रुपैयाँ दिने निर्णय गरेको छ।

शनिबार इलाका प्रहरी कार्यालय अनारमनीमा बसेको राजनीतिक दल, स्थानीय प्रशासन र पीडित परिवारबीचको बैठकले यस्तो निर्णय गरेको हो। यस्तै किरिया खर्च स्वरुप नगरपालिका र जिल्ला समन्वय समितिले २५-२५ हजार रुपैयाँ दिने समेत निर्णय भएको बिर्तामोड नगरपालिकाकी उपमेयर पवित्रा महतरा प्रसाईंले बताइन्।


ADVERTISEMENT


# # #


मृतक परिवारको सन्तानलाई अध्ययनका लागि नगरपालिकाले खर्च व्यहोर्ने समेत सहमति भएको छ । बैठकले अर्जुनधाराका ११ वर्षीय बालक लक्ष्मण शिवाकोटीको हत्याको विषयमा पीडित परिवारको माग अनुसार पुनः दुई दिन थप अनुसन्धान गर्ने निर्णय पनि गरेको छ। दसैंको टीकाको दिन बेपत्ता भएका अर्जुनधारा- ११ का शिवाकोटीको शव त्यसको भोलिपल्ट विर्तामोड- १ वैंसावाडी स्थित झाडीमा फेला परेको थियो ।

शुक्रबार भएको घट्नापछि बिर्तामोडमा लगाइएको कर्फ्युलाई भने स्थानीय प्रशासनले खुकुलो बनाउँदै लगेको छ। शुक्रबार दिउँसो साढे १ बजेबाट स्थानीय प्रशासनले अनिश्चितकालीन कर्फ्यु लगाए पनि शनिबार बिहानबाट केही खुकुलो बनाएको हो । तर, कर्फ्यु भने खुलाउने बारे केही सहमति भएको छैन ।

मुक्तिचोकको दुई सय मिटर क्षेत्रमा प्रवेश निषेध गरिएको छ भने अन्यत्रको अवस्था सामान्य बन्दै गएको प्रहरीले जनाएको छ। मानिसलाई बाहिर हिँडडुल गर्न तथा यातायात सञ्चालनमा रोक नलगाइएको भए पनि बिर्तामोड क्षेत्रका बजार तथा पसल भने अझै खुलेका छैनन् । – आजको अन्नपूर्णबाट

प्रतिकृया

प्रतिकृया