काठमाडौँ – नेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से) निरन्तर अरालो लागेसँगै पछिल्लो समय लगानीकर्ताहरुले सडक तताइरहेका छन् । सरकार र राष्ट्र बैँकको गलत नीतिका कारण शेयरबजार राताम्मे भएकाले त्यसलाई सच्याएर लगानीकर्तालाई बचाउनुपर्ने उनीहरुको माग छ ।


ADVERTISEMENT


यता नेप्सेको यो आरालो यात्रा संघीय संसदमा समेत निकै चर्चाको विषय बन्दै आएको छ । कति सांसदहरुले नेप्से घट्दा शेयरबजारका लगानीकर्ताहरु डुबेको भन्दै सरकारले यसतर्फ ध्यान दिनुपर्ने बताउँदै आएका छन् भने कतिले यसलाई फरक दृष्टिकोण राख्दै आएका छन् ।


ADVERTISEMENT

# # #


बिहीबारको प्रतिनिधिसभा बैठकमा सांसद गजेन्द्र महतले शेयर बजार अण्डा सकिएको लेस कुखुराजस्तै भएको टिप्पणी गरे । उनले भने, ‘जतिबेलासम्म त्यसले फूल पार्छ, आफूसँग राखेर नाफा कमाउँछ, जब फूल पार्न छाड्न, बजारबजारमा ल्याएर, रु ५ सय, ३ सय, २ सय भन्दै बिक्री गर्छ । त्यही लेस कुखुरा किनेर हाम्रा शेयरबजारका साथीहरु मलाई घाटा भयो, मलाई राहत चाहियो, म मर्छु भन्ने कुरा गर्छन् ।’


ADVERTISEMENT

#
#


शेयर किन्दा ख्याल पुर्याउन आग्रह गर्दै सांसद महतले थपे, ‘अण्डा सकिएको कुखुरा किन्ने, अनि त्यसको फाइदा खोज्नुभएन ।’ बिहीबार नेप्से परिसूचक ४५.२५ अंकले घटेर १८४८.२८ बिन्दूमा आइपुगेको छ ।

प्रतिकृया

प्रतिकृया