काठमाडौँ– निर्वाचन आयोगले स्थानीय तह तेस्रो चरणको निर्वाचनको उम्मेदवारी दर्ता उत्साहका साथ गर्न सबै राजनीतिक दलहरूलाई आह्वान गरेको छ ।

आयोगका प्रमुख आयुक्त डा. अयोधिप्रसाद यादवले बुधबार स्थानीय तह तेस्रो चरणको निर्वाचनका लागि उम्मेदवार मनोनयन दर्ता गर्न सबै राजनीतिक दल तथा स्वतन्त्र उम्मेदवारहरूलाई आह्वान गरेका हुन् । आयोगले बुधबार बिहान १० बजेदेखि ५ बजेसम्म उम्मेदवार मनोनयन दर्ता गर्न सबै राजनीतिक दलहरूलाई आह्वान गरेको हो । प्रमुख निर्वाचन आयुक्त यादवले उम्मेदवार मनोनयन दर्ताका लागि सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको जानकारी दिए ।


ADVERTISEMENT

# # #


मंगलबार कान्तिपथस्थित आयोगको कार्यालयमा पत्रकार सम्मेलन गरी उनले उम्मेदवार मनोनयन दर्ताका लागि सबै निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयहरूमा जनशक्ति व्यवस्थापनको काम पनि सम्पन्न भइसकेको स्पष्ट पारे ।

प्रमुख निर्वाचन आयुक्त यादवले ढुक्क भएर उम्मेदवारी दर्ता गर्न सबै राजनीतिक दल र स्वतन्त्र उम्मेदवारहरूलाई आग्रह गरे । उनले उम्मेदवार दर्ता गराउने कार्यमा अवरोध सृजना गरे त्यस्ता अवरोध हटाउन सुरक्षाकर्मीहरूको उचित व्यवस्था गरिएको उल्लेख गरे । निर्वाचन आयोगले उम्मेदवारी दर्ता कार्यलाई सुव्यवस्थित र मर्यादित तरिकाले अगाडि बढाउन पनि मुख्य निर्वाचन अधिकृत, निर्वाचन अधिकृत र सुरक्षा निकायलाई निर्देशन दिएको छ ।

प्रमुख निर्वाचन आयुक्त यादवले निर्वाचनलाई स्वच्छ, स्वतन्त्र, निष्पक्ष, पारदर्शी तथा विश्वसनीय बनाउनका लागि निर्वाचन आचारसंहिताको पूर्ण पालना गर्नरगराउन पनि सम्बन्धित सबै निकायलाई सचेत गराए ।

निर्वाचन आयोगले तेस्रो चरणको निर्वाचनका लागि पर्यवेक्षणका लागि ४४ वटा संस्थाका करीब २ हजार भन्दा बढी पर्यवेक्षकलाई निर्वाचन पर्यवेक्षणको अनुमति दिएको जनाएको छ ।

प्रतिकृया

प्रतिकृया